Lutowa Gildia

1lutego (piątek) podczas naszego spotkania miała miejsce premiera książki naszego gildianina pana Jarosława Macewicza, pod tytułem "Zawczasu". Pozycja zawiera dwanaście opowiadań pana Jarka. Autor spotkania przygotował też nowość p.t. "Carde blanch". Mowa jest o singlach.

2019-02-08 07:18

Gildianie wsparli WOŚP

Podczas 27 finału WOŚP, jaki miał miejsce w chojnowskim MOKSiR 14 stycznia, odbyła się aukcja. Na tę okazję Gildianie przekazali swoje prace, które wylicytowano. Darczyńcami byli: p. Anna Wójcik, Piotr Misikiewicz, Julian Pamuła i Mirosław Zatorski. fot. Emilia Grześkowiak.

2019-01-18 07:21

Styczniowa Gilida

Pierwsze tegoroczne spotkanie gildian odbyło się w piątek 4 stycznia. Tradycyjnie w restauracji "Pod Jeleniem". Nieco przeziębiony dyr. MOKSiRU Stanisław Horodecki, przedstawił bogaty plan imprez na rozpoczynający się właśnie weekend (5 i 6 styczeń), zaproszenie na seans filmu "Arktyka" oraz jakie gwiazdy wystąpią podczas Dni Chojnowa (WILKI, WEEKEND). Przypomniał także o najbliższym chojnowskim finale WOŚP (13 styczeń). Na tę okazję p. Anna Wójcik przygotowuje swoje wyroby rękodzielnicze na aukcje.

2019-01-10 15:23

Grudniowa Gildia

Ostatnie w tym roku spotkanie gildian miało miejsce w restauracji Pod Jeleniem, w piątek 7 grudnia. Tak jak przypuszczaliśmy kilka osób odpuściło sobie piątkową obecność na rzecz przygotowań do corocznego Miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zaplanowano na niedzielę 9 grudnia. Co miesięczne spotkania wpływają dopingująco na poszczególnych twórców.

2018-12-18 09:48

Listopadowa Gildia

Tym razem gościnne wnętrza restauracji "Pod Jeleniem" zaprosiły nas do Sali Vipów. Barokowy styl sprawił, że dopadł naszą gromadkę szampański humor. Dostroiła się do atmosfery pani Józefa Pawlak. Tym razem przygotowała kilka prac o różnej tematyce. Uwagę zwracał obraz przedstawiający tęczę w kąpieli. Pani Pawlak jest sumienną Artystką.

2018-11-15 09:46

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie oraz MOKSiR