schmeling_d (szerokość: 279 / wysokość: 380)Danuta Schmeling urodziła się w 1959 roku w Chojnowie. Studiowała polonistykę w  Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie i pedagogikę resocjalizacyjną w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze. Mieszka w Legnicy.

Z wyboru żona, matka i nauczycielka, z zamiłowania „poetka i pisarka" od wielu lat łączy ze sobą wszystkie te życiowe – niebanalne role. Wiersze zaczęła pisać w dzieciństwie, choć ich forma i dojrzałość merytoryczno-estetyczna zmieniała się przez długie lata i ciągle ewoluuje.  Poza poezją uprawia także prozę, którą traktuje równie przyjaźnie jak pisanie wierszy.

Publikowała w gazecie lokalnej Echo Dobrodzienia i Okolic w grudniu 1994 roku, pozwalając zaistnieć w przestrzeni publicznej wierszowi „Tam gdzie kończy się normalność". Wśród wielu utworów jakie napisała, największym sentymentem i atencją darzy tomik wierszy z tak zwanego okresu chojnowskiego „Szuflada – etiudy poetyckie" oraz zbiór wierszy z zeszytu poetyckiego „Anioły pomiędzy wierszami".

(szerokość: 697 / wysokość: 952)

(szerokość: 750 / wysokość: 508)

(szerokość: 652 / wysokość: 960)

(szerokość: 750 / wysokość: 506)


serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie oraz MOKSiR