Gildia po wakacyjnej przerwie

Po wakacyjnej przerwie chojnowskich twórców skupionych w Gildii Artystów Chojnowa (G.A.C.) 4 września gościł MOKSiR. Pierwsze dni września, zapowiadały się bardzo atrakcyjnie pod kątem wydarzeń kulturalnych. Te pokrótce zapowiedział dyrektor placówki - Stanisław Horodecki.

2017-09-07 08:31

Kolejny wernisaż Juliana Pamuły

Zwieńczeniem artystycznego dorobku Juliana Pamuły był wernisaż jego prac. Wystawa jest już dostępna od jakiegoś czasu w holu MBP. 28 Lipca - Piątek o godzinie 18:00 można było oficjalnie zapoznać się z serią obrazów ujętych w tytule - "Łączą czy... napewno?". Wydawało się, że okres wakacyjny sprawi, że w te piątkowe popołudnie będzie znikoma ilość osób. Miłośnicy sztuki jednak dopisali, co cieszy i świadczy o tym, że duch kultury w społeczeństwie nie zgasł.

2017-08-01 10:46

"Gildia na wakacjach"

Przez okres lipca i sierpnia Gildia Artystów Chojnowa robi sobie przerwę. Nasze następne spotkanie będzie miało miejsce 04.09.2017 poniedziałek w MOKSiRze o godz 18:00.

2017-06-28 06:58

Majowa Gildia - sprawozdanie

Z lekkim niepokojem, oczekiwaliśmy na nasze majowe spotkanie. 8-mego 9 poniedziałek) wiadomo było że kilku gildian będzie nieobecnych. Z powodów zdrowotno-zawodowych. Pogoda tego dnia, po południu tez się pogorszyła. Nie nastrajało to optymistycznie nastroje przy poniedziałku. Dla niektórych z nas błahe to były przeszkody, znów spędziliśmy kulturalnie czas. Czy owocnie ? Wydaje się że tak. Nasza "Kuźnia talentów" przecież do czegoś zobowiązuje.

2017-05-18 09:19

Gildianie jadą na "Legnica Cantat"

Dwóch gildian- Piotrek i Bogdan Misikiewicz znani są miedzy innymi z kultywowania pamięci o zespole Republika i Grzegorzu Ciechowskim. Gdy tylko mają okazję uczestniczą w przeróżnych muzycznych republikańskich świętach. Taka właśnie okazja będzie mieć miejsce 28 maja. W Legnickim Centrum Kultury w ramach Legnica Cantat odbędzie się występ kwartetu wokalnego- Viribus Organum "Śpiewające Głowy". Zapraszamy z początkiem czerwca na obszerną fotorelację z tego wydarzenia.

2017-05-18 09:14

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie