Gildia w lutym

W pierwszy poniedziałek lutego, czyli 5-ego, w restauracji 'Pod Jeleniem' twórcy skupieni w Gildii Artystów Chojnowa [G.A.C.] dość nieoczekiwanie stworzyli kilka paneli dyskusyjnych. Niepotrzebny był żaden moderator aby doszło do takiej dyskusji. Pan Jarosław Macewicz przeczytał krótkie opowiadanie p.t.: 'Spacer w smogu miasta'. Od razu wywiązała się dyskusja o ekologii. Pani Ludwika Suchecka przygotowała wiersz p.t.: 'Dom bezdomnych', który wywołał temat o ludziach, których dotknął smutny los. Dla rozładowania atmosfery wszyscy gildianie wysłuchali tekstu piosenki autorstwa Piotrka Misikiewicza p.t." 'Kanapki'. Smakowity temat rozpalał wyobraźnię.

2018-02-10 15:33

Gildia w styczniu

W poniedziałek 8 stycznia restauracja "Pod Jeleniem" otworzyła przed nami gościnne progi. Tempo spotkania i nowych prezentacji było iście dynamiczne. Tak zwani skrybowie przejęli główne role. Na pierwszy ogień poszło opowiadanie poetyckie autorstwa Piotrka Misikiewicza pt. "Mały Środek". Autor opisał autentyczne wydarzenie, gdy na ruchliwej ulicy znalazł małego nietoperza.

2018-01-22 12:23

Grudniowa Gildia

W poniedziałek 4 grudnia hucznie świętowały Barbary, górnicy i inni. W tym dniu jak gdyby nigdy nic w restauracji "Pod Jeleniem" gildianie mieli swoje nieco świąteczne spotkanie. Było kilka premierowych prezentacji: - Książka autorstwa Jerzego Sobczaka pt. "Historia chojnowskiego harcerstwa", - Kalendarz miejski na 2018 rok.

2017-12-08 07:14

Listopadowa Gildia

Za nami drugie spotkanie w gościnnych progach restauracji "Pod Jeleniem". Cieszy spore zainteresowanie ze strony gildian obecnością w nowym miejscu spotkań W poniedziałek 6 listopada powitaliśmy (miejmy nadzieję, na stałe) nowe osoby. Jedną z nich była pani Józefa Pawlak.

2017-11-09 11:17

Październikowa Gildia

Kulturalni ludzie nie mogą być bezdomni. Od października Gildia Artystów Chojnowa (G.A.C.) swoją siedzibę ma w restauracji"Pod Jeleniem". Bardzo dziękujemy gospodarzom tego lokalu za uprzejmą gościnę. Podczas październikowego spotkania, które miało miejsce 2 października, nasze szeregi zasilił pan Jarosław Macewicz. Przez wiele lat należał do chojnowskiego klubu literackiego a także podpora miejscowego Chóru Skoranta. Życzliwie przyjęliśmy pana Jarka. Nie jest tajemnicą, że jest autorem wspaniałych wierszy. Kolekcjonuje też wyróżnienia w przeróżnych konkursach poetyckich. W ubiegłym miesiącu opiekun przewodni naszej gromadki Piotrek Misikiewicz zapowiedział wspólny wiersz z Jadzią Stopą.

2017-10-09 10:05

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie